Mazda představí v Tokiu dva očekávané koncepty, ale také novou CX-8 a MX-5 Red Top

Na základě předchozích zpráv víme, že na významném japonském autosalonu budou za hlavní hvězdy především dva koncepty, které ovlivní celé portfolio automobilky a pak nebude chybět i nová CX-8 či MX-5 ve speciální edici Red Top. Ovšem přítomen bude i revoluční motor Skyactiv-X.

První studie má být předzvěstí nové generace Mazdy 3 a ukáže tak veřejnosti, jakým směrem se budou ubírat nové generace modelů. Půjde samozřejmě o světovou premiéru a zmíněný koncept bude disponovat novou architekturou SKYACTIV-vehicle a samozřejmě i motorem Skyactiv-X. Pokud jste o něm neslyšeli, jde o benzínový motor využívající vznětový princip spalování. Studie má předvést hlavně vůz s vynikající dynamikou a oslnivým exteriérem.

Co se týče druhého konceptu, mělo by jít o evoluci úžasného konceptu RX-Vision, který tak zvýší naděje na výrobu dlouho očekávaného nástupce RX-8 a zároveň ukáže, jakým designovým směrem se budou ubírat nové modely od Mazdy. Jde tak o hlubší vyjádření celosvětově uznávaného směru KODO – Soul of Motion, který se poprvé objevil na Mazdě CX-5, a to v roce 2012.

Jenomže tokijský autosalon nebude jenom o konceptech, protože Mazda bude mít na stánku ještě nedávno představenou CX-8. Ta je nyní vlajkovou lodí portfolia na domácím trhu, neboť CX-9 se zde neprodává. Jestli jste o něm nečetli, tak SUV nabízí tři řady sedadel a pod kapotou výhradně 2,2litrový dieselový motor Skyactiv-D. Na japonském trhu se začne prodávat od prosince letošního roku. Jakousi třešničkou na dortu bude pak MX-5 ve speciální edici Red Top, která se bude lišit od těch ostatních hlavně tmavě červenou střechou a čalouněním kůží Nappa v kaštanovém odstínu.

Ovšem zmíněným premiérám budou sekundovat ještě další modely Mazdy, přesněji model 2 v edici Noble Crimson, modernizovaná MX-5 RF, model 3 a 6 v provedení sedan, ale také duo CX-3 a CX-5. Tokijský autosalon otevírá své brány pro veřejnost 28. října a zavře je až 5. listopadu.